AMIT RÓLUNK ÉRDEMES TUDNI

"HA EGY SZÓBAN AKAROM ÖSSZEFOGLALNI, HOGY SZÁMOMRA MIT JELENT AZ ÉLET: A GYERMEKEK "

Bölcsődénk a Vasszécsenyi Tündérország Óvoda és Körzeti Bölcsőde Bölcsődei intézményegységeként egy egységben két csoporttal működik.
Az épület 2012-ben készült sikeres pályázati projekt keretében.

A bölcsődében, az óvodától eltérően, szinte egész évben történhet beszoktatás. Általában egyesével, fokozatosan, két hét alatt szoktatjuk be a kicsiket a csoportokba, ezzel is megkönnyítve az új helyzet elfogadását a gyermeknek és a szülőknek egyaránt. Az, hogy a szülővel tölti az első napokat a kisgyermek a csoportban, jó lehetőség arra, hogy a szülők „élesben” megtapasztalják a bölcsődei élet valóságát: láthatják, hogy gyermekük milyen jól érzi magát a többi gyermek társaságában, milyen jó játszani a társakkal, leül a többiekkel a kis asztalhoz, eszik a „macis tányérból”, iszik a „macis pohárból”. Reméljük, hogy ezzel megkönnyítjük a szülők számára az elválást, hiszen néha úgy tapasztaljuk, hogy nekik sokkal nehezebb átadás után hazamenni.

 A szülővel történő beszoktatás nagy segítség a kisgyermeknevelőknek is. Amellett, hogy a szülővel történő beszélgetésből és a leírt kis önéletrajzból megismerheti a gyermeket, az első napokban láthatja is, hogy a szülő, hogy vigasztalja, hogy játszik, hogy eteti, hogy teszi tisztába gyermekét. A beszoktatást megkönnyíti még a bölcsődébe érkezés előtti családlátogatás is, amelyre a csoport két nevelője megy el a megbeszélt időben.

Hogy segíti a bölcsőde a gyermekek számára a beszokást?
„saját kisgyermeknevelői”– rendszerrel: a csoport gyermekeinek egy része (5,6,7 kisgyermek) tartozik egy nevelőhöz: ő szoktatja be, egész bölcsődébe járása alatt ő a nevelője, ezekben az életkorokban fontos a személyi állandóság a gyermekek számára, hozzájárul a biztonságérzetük kialakításához, annak megtartásához, egy nevelő kezdi el egy gyermek beszoktatását: beszélget a szülővel, megfigyeli a szülő tevékenységeit a gyermekével, folyamatosan átveszi a gyermek gondozását, majd a tapasztalatait megossza a csoport másik nevelőjével és a többi nevelővel is, hiszen a kisgyermek a nap folyamán minden nevelővel kapcsolatba fog kerülni
saját (kedvenc) játék, tárgy ( kendő, kis pléd, párna az alvásnál, cumi, cumisüveg, csőrös pohár…) behozatala a csoportba: az otthon, anya illata „menedékül” szolgálhat, megnyugtathatja a kicsiket, ezek a kedvencek eleinte sokat segítenek a beszokásban.

Bölcsődénkben 26 kisgyermeket tudunk nevelni – gondozni a két csoportunkban.